Kolekcja grafik na wystawie w SOK

  • 14.05.2019, 08:37
Kolekcja grafik na wystawie w SOK
Kolekcję grafik autorstwa uznanych i cenionych artystów znajdującą się w zbiorach Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie można oglądać od najbliższej środy, 15 maja w Galerii Patio SOK. Wernisaż o godzinie 18.00
Na szczególną uwagę zasługują znakomite grafiki – akwaforty i serigrafie japońskich artystów Masakatsu Tagamiego i Koji Yamamoto, które stanowią znaczną część zbioru, ale również świetne litografie Janusza Piotrowskiego, ekslibrisy i linoryty naszych artystów: niedawno zmarłego Wiesława Osewskiego i Juliusza Szczęsnego Batury, grafiki Zdzisława Jaroszka, Lecha Pycza, Adama Panka, Czesława Wosia, Elżbiety Kowalskiej-Matuszewskiej, Józefa Jurczyszyna, Magdaleny Gozdek i Teresy Pabian – Kubackiej.
 
Bogata kolekcja dzieł sztuki Suwalskiego Ośrodka Kultury odziedziczona po Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach, a wcześniej po Biurze Wystaw Artystycznych w Suwałkach liczy kilkaset pozycji. W zbiorach SOK-u jest wiele rysunków, grafik, obrazów, są również rzeźby, tkaniny i fotografie artystów lokalnych, krajowych i zagranicznych. 
Wystawa grafik, jest już kolejną po ekspozycjach "Natura Matką Ludzi" (2017/2018), "Kolekcja Suwalskiego Ośrodka Kultury" (2016), "Chłodne zaduszki" (2014). 
_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe