Suwałki: W Konopnickiej o Wojsku Polskim

  • 02.09.2022, 13:15 (aktualizacja 02.09.2022, 13:17)
Suwałki: W Konopnickiej o Wojsku Polskim
Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało kolejną już edycję „Kalendarza z Mundurem” kierowanego do uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Jedną ze szkół, gdzie odbędą się prezentacje multimedialne będzie Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Celem projektu, jest zainspirowanie do poznawania historii Polski, zwłaszcza dziejów oręża polskiego oraz przybliżenie spraw Wojska Polskiego - jego zadań i sukcesów. Przedstawiciele WCR w Suwałkach wraz z żołnierzami 14 pułku przeciwpancernego wręczyli kalendarze dyrektorom  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach oraz Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce.

Kalendarz zawiera ciekawe materiały dotyczące dziejów wojska oraz najważniejsze daty w historii Polski. „Kalendarz z mundurem” to blisko 60 ciekawych materiałów, które mogą stanowić cenne źródło informacji dla uczniów i nauczycieli. Znajdują się w nim materiały do dat, takich jak: 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości czy 12 marca – Przystąpienie Polski do NATO.  W kalendarzu prezentujemy także daty takie jak 21 maja – Dzień Kadeta czy 18 października – Święto Wojsk Łączności i Informatyki, po to by przybliżyć uczniom zadania, które wykonuje Wojsko Polskie.

Do każdej daty z kalendarza przygotowane zostały materiały edukacyjne, które dostosowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Materiały te mogą posłużyć jako inspiracja do prowadzenia zajęć twórczych i motywujących uczniów do zdobywania wiedzy o tematyce historycznej i wojskowej. Zachęcać do tego będą także żołnierze, którzy spotkają się z uczniami w ramach projektu „Kalendarz z Mundurem” i opowiedzą o współczesnym Wojsku Polskim.

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe