Seniorka chciała pomóc synowi, straciła 83 tys. zł

  • 22.08.2022, 16:24
Seniorka chciała pomóc synowi, straciła 83 tys. zł
83 tysiące złotych straciła seniorka z Suwałk. Kobieta uwierzyła, że pomaga synowi, który miał potrącić 15-latkę. Aby nie trafił do więzienia, kobieta przekazała rzekomemu prokuratorowi swoje oszczędności.

Suwalska policja poinformowała, że ofiarą oszustów padła 69-letnia mieszkanka naszego miasta. Na telefon stacjonarny zadzwoniła do niej kobieta, podająca się za jej synową. Poinformowała seniorkę, że jej syn potrącił 15-latkę i jest zatrzymany przez policję.

Fałszywa synowa dodała, że teraz pilnie potrzebuje 85 tys. zł, aby nie trafił do więzienia. 69-latka, aby ratować syna, zgodziła się zebrać potrzebną kwotę. Będąc z oszustką cały czas na linii czekała na rzekomego prokuratora, który miał odebrać od niej pieniądze. Kiedy do jej drzwi zapukał mężczyzna przekazała nieznajomemu 83 tysiące złotych.

Policja przypomina, że słysząc w słuchawce telefonu historię o wypadku spowodowanym przez kogoś z najbliższych nam osób, należy rozłączyć się i zweryfikować tę informację. Ponadto policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Nigdy nie informują też telefonicznie o prowadzonych działaniach. Policja ostrzega, żeby nigdy nie przekazywać osobom obcym żadnych pieniędzy.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe