Suwalczanka chciała zainwestować bez ryzyka, straciła 60 tys. zł

  • 04.08.2022, 11:48
Suwalczanka chciała zainwestować bez ryzyka, straciła 60 tys. zł
Ponad 60 tysięcy złotych straciła 65-letnia mieszkanka Suwałk, która chciała zainwestować pieniądze w internecie. Sama poszukała oferty, kliknęła w nią, a oszuści oddzwonili do kobiety i krok po kroku doprowadzili do utraty wszystkich oszczędności.

Jak poinformowała suwalska policja, mieszkanka naszego miasta zainteresowała się reklamą internetową, oferującą możliwość szybkiego zysku bez ryzyka. 65-latka kliknęła w nią, aby zapoznać się ze szczegółami. System zażądał od niej numeru telefonu.

„Następnie skontaktowali się z nią telefonicznie fałszywi doradcy inwestycyjni, którzy oferowali kobiecie pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji” – informuje policja.

Seniorka na swoją pocztę elektroniczną dostawała kolejne informacje, dotyczące inwestycji. Otrzymała między innymi różnego rodzaju wykresy oraz link, w który polecono jej wejść. Rzekomo było to konieczne to aktywacji konta akcyjnego.

Kobieta podkreśliła, że wszystko wyglądało dość profesjonalnie. Chcąc rozpocząć inwestowanie, "doradcy" twierdzili, że musi przelać tysiąc złotych na tylko co uruchomione konto. 65-latka dokonała wpłaty.

Następnie zainstalowała na swoim laptopie wskazaną przez oszustów aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do konta kobiety. W efekcie oszuści wypłacili z niego oszczędności kobiety. Jednocześnie zaciągnęli na nią debet i złożyli wniosek o kredyt. W wyniku działań oszustów kobieta straciła łącznie ponad 60 tysięcy złotych.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Mamy być czujni szczególnie tam, gdzie w grę wchodzi obietnica szybkiego pomnożenia pieniędzy. Nigdy nikomu nie udostępniajmy swojego konta bankowego, danych logowania oraz kodów jednorazowych.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe