Wigry Suwałki nie przystąpią do rozgrywek 2. ligi piłkarskiej

  • 26.06.2022, 13:04 (aktualizacja 26.06.2022, 13:12)
Wigry Suwałki nie przystąpią do rozgrywek 2. ligi piłkarskiej
Wigry Suwałki w tarapatach. Zarząd klubu poinformował na swojej stronie internetowej, że z przyczyn finansowych klub nie przystąpi do rozgrywek 2. ligi piłki nożnej w sezonie 2022/23.

Klub poinformował, że władze spółki podejmowały wiele starań, rozmów i spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

„Niestety sytuacja spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości spółki” – napisano w komunikacie.

Dlatego poinformowano, że „w poczuciu odpowiedzialności” za klub i jego historię, piłkarzy, trenerów, pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, klub został zmuszony podjąć taką decyzję. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/23.

W piątek z funkcji prezesa Wigier Suwałki zrezygnowała Ewa Sidorek. Na początku czerwca z klubem pożegnał się także dyrektor sportowy Mateusz Mazur.

Wigry Suwałki powstały w 1947 roku. W tym roku obchodziły 75-lecie istnienia. Z tej okazji na jednym z wieżowców w Suwałkach powstał mural dotyczący klubu.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe