Ulewa, wielkie gwiazdy i rekordy na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski

  • 12.06.2022, 17:25 (aktualizacja 12.06.2022, 17:41)
Ulewa, wielkie gwiazdy i rekordy na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski
Rekord Polski Damiana Czykiera w biegu na 110 m ppł był ozdobą ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach. Zawodnik Podlasia Białystok wygrał czasem 13,25. Najlepszy w tym roku wynik w Europie na 100 m ppł - 12,62 - uzyskała Pia Skrzyszowska.

Po czwartkowej ulewie i przerwanych zawodach, pogoda w piątek i sobotę dopisała. Dopisali także zawodnicy, którzy bili rekordy życiowe i Polski. Damian Czykier wymazał z tabel historycznych dotychczasowe najlepsze osiągnięcie w historii tej konkurencji w Polsce. Należało ono od 2013 roku do Artura Nogi. Złoty medalista mistrzostw kraju w Suwałkach był szybszy o 0,01 sekundy.

Wynik 13,25 pozwala mu realnie myśleć o medalach mistrzostw Europy. To bowiem trzeci w tym roku wynik w Europie i ósmy na świecie.

Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 100 m ppł. Wygrała wynikiem 12,62 - najlepszym w tym roku w Europie.

Zawodniczka KS AZS AWF Warszawa wykorzystała w Suwałkach dobre warunki wietrzne (+1,8), które jednak mieszczą się w wyznaczonym limicie pozwalającym uznać jej nowy rekord życiowy. Wynik 12,62 jest rekordem Polski U23 i najlepszym w tym roku wynikiem na Starym Kontynencie.

Zawody oszczepników wynikiem 80,44 wygrał Marcin Krukowski (KS Warszawianka Warszawa). W oszczepie pań najlepsza była wicemistrzyni olimpijska z Tokio Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki). Był to dla niej pierwszy start w sezonie, a w najlepszej próbie uzyskała 57,53.

"Bardzo chciałam wystartować przed swoimi kibicami, na swojej ziemi. To był start treningowy, daleki od oczekiwań, ale bardzo ważny emocjonalnie. Czuję bardzo dużą moc po zmianie treningu, ale nie jestem jeszcze w stanie tego wszystkiego technicznie poskładać" - mówiła Andrejczyk.

W końcu przełamał się w tym sezonie mistrz Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk. Zawodnik KS Sprint Bielsko-Biała wygrał wynikiem 21,17. Zawiódł Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn), który był drugi ze słabym wynikiem 20,30.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe