Suwałki: Bezdomny ofiarą pożaru windy przy ul. Kowalskiego

  • 05.05.2022, 11:01 (aktualizacja 05.05.2022, 11:06)
Suwałki: Bezdomny ofiarą pożaru windy przy ul. Kowalskiego
Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności pożaru windy w jednym z bloków w Suwałkach. Po ugaszeniu pożaru w windzie znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Na czas akcji strażaków trzeba było ewakuować ponad 40 mieszkańców.

Do pożaru doszło w czwartek nad ranem. Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku Piotr Chojnowski, paliła się winda na parterze 10-piętrowego bloku. W związku z dużym zadymieniem podjęta została decyzja o ewakuacji lokatorów z całego pionu budynku, nikt z nich nie doznał obrażeń. Wszyscy po ok. godzinie wrócili do swoich mieszkań.

Mieszkańców bloku ok. 3 nad ranem obudził hałas dochodzący z szybu windy. "Obudził mnie jakiś hałas, jakby coś spadało w szybie windy. Wyjrzałam przez wizjer i zobaczyłam dym na klatce, więc zadzwoniłam na straż pożarną" – powiedziała pani Adrianna, mieszkanka bloku z pierwszego piętra.

Straż pożarna informuje, że po ugaszeniu i otwarciu windy, w jej wnętrzu znaleziono całkowicie zwęglone zwłoki mężczyzny, na razie w nieustalonym wieku. Winda od środy była wyłączona z użytkowania. Mężczyzna, który spłonął był bezdomny a pożar zajął się prawdopodobnie od niedopałka papierosa.

W akcji wzięło udział m.in. siedem jednostek straży pożarnej. Obecnie trwa rozbiórka windy i jej remont.

JB

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe