Malow nowym sponsorem Ślepska Suwałki. Jest też nowy trener

  • 07.05.2019, 14:56
Malow nowym sponsorem Ślepska Suwałki. Jest też nowy trener
Andrzej Kowal został nowym trenerem drużyny MKS Ślepsk Suwałki, która wygrała w tym roku 1. ligę siatkówki i awansowała do Plus Ligi. Klub zdobył też drugiego sponsora tytularnego i od wtorku jego nazwa brzmi MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Prezes Ślepska Malow Suwałki Wojciech Winnik poinformował we wtorek na konferencji prasowej, że nowym trenerem zespołu został Andrzej Kowal, związany przez lata z Asseco Resovią Rzeszów. Kowal zdobywał z tym zespołem wielkie sukcesy. w ostatnim sezonie prowadził rumuński zespół ACS Volei Municipal Zalau. Trener za kilka dni ma przyjechać do Suwałk. Zarząd klubu chce by do drużyny dołączyli nowi, doświadczeni zawodnicy.

Na konferencji władze klubu zaprezentowały także nowego sponsora tytularnego – suwalską firmę Malow, która jest również sponsorem pierwszoligowego klubu badmintona SKB Litpol Malow Suwałki. Malow od kilku lat sponsorował siatkarzy z Suwałk, ale we wtorek prezes firmy podpisał z klubem dwuletnią umowę na sponsora tytularnego. Wojciech Winnik powiedział, że jest zadowolony, że właśnie ten sponsor zdecydował się zwiększyć swój udział finansowy.

„Ślepsk Suwałki odniósł sukces wygrywając pierwsza ligę, pretenduje do Plus Ligi. To historyczny moment dla klubu i Suwałk. Teraz jednak musimy dokonać zmian w drużynie. Klub musi znaleźć także sponsorów, którzy pomogą, by zawodnicy mogli grać w tej świetnej lidze” - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który zadeklarował, że miasto wesprze klub kwotą równą temu ile przekażą klubowi sponsorzy. Na utrzymanie klubu w PlusLidze potrzeba 3,5 do 4 mln zł.

JB

 

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 08.05.2019, 16:28
Dlaczego poddajeny się terrorowi i nazywamy II ligę pierwszą ?

Pozostałe