Dominik Kwapisiewicz z dwuletnim kontraktem w Ślepsku Malow Suwałki

  • 21.02.2022, 18:23 (aktualizacja 21.02.2022, 18:26)
Dominik Kwapisiewicz z dwuletnim kontraktem w Ślepsku Malow Suwałki
Dominik Kwapisiewicz przez najbliższe dwa lata będzie prowadził drużynę Ślepska Malow Suwałki. Umowa z 42-letnim szkoleniowcem będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2023/2024.
Kwapisiewicz w styczniu został trenerem suwalskiej ekipy. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Kowala, który prowadził Ślepsk Malow od 2019 roku.  
„Musimy szukać różnych sposobów na funkcjonowanie w gronie najlepszych drużyn na świecie. Stąd nasz pomysł na inwestycję w polską myśl szkoleniową. W trenera, który wykazał się dotychczas dużą wiedzą i zaangażowaniem w PlusLidze” – powiedział Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.  
Według Winnika, medialna walka na wielkie nazwiska, przy możliwościach jego klubu, nie jest na ten moment realna. „W ocenie klubu trener Dominik Kwapisiewicz idealnie wpisuje się w filozofię budowy ambitnego i stabilnego ośrodka siatkówki, opartego o zaufanie i cierpliwą pracę – dodał prezes Winnik.
Dominik Kwapisiewicz rozpoczął karierę trenerską w Radomiu, gdzie w latach 2008-2011 pełnił funkcję drugiego, a następnie pierwszego szkoleniowca Jadaru Radom. Największe sukcesy na ławce trenerskiej odnosił w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, dokąd trafił w listopadzie 2014 roku. To właśnie z drużyną z Zawiercia wywalczył w sezonie 2016/2017 awans do PlusLigi.
W PlusLidze pełnił funkcję asystenta trenerów Emanuele Zaniniego, a następnie Marka Lebedewa. W lutym 2020 roku zarząd klubu z Zawiercia sterowanie zespołem powierzył właśnie Kwapisiewiczowi. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 drużynę z Zawiercia objął serbski trener Igor Kolakovic, a Kwapisiewicz został jego asystentem.
Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 Dominik Kwapisiewicz został team managerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
JB
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe