Lekkoatletyczne Mistrzstwa Polski w czerwcu w Suwałkach

  • 07.02.2022, 16:47
Lekkoatletyczne Mistrzstwa Polski w czerwcu w Suwałkach
W Suwałkach odbędą się w tym roku 98. PZLA Mistrzostwa Polski. To najważniejsza impreza w corocznym kalendarzu najlepszych polskich lekkoatletów, których będziemy gościć w naszym mieście w dniach 9-11 czerwca. To właśnie wtedy Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś będzie areną ich zmagań i walki o jak najlepsze wyniki, które niejednokrotnie będą przepustką do imprez o randze międzynarodowej.

W tej sprawie odbyła się w poniedziałek konferencja prasowa.
"Suwalski samorząd od lat aktywnie wspiera nie tylko lekkoatletykę ale też i inne dyscypliny sportowe. Organizowaliśmy już kilka edycji mistrzostw polski w lekkoatletyce ale jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji zorganizowania mistrzostw rangi seniorów. Przed nami dużo pracy ale wierzę, że jak zawsze staniemy na wysokości zadania" – powiedział prezydent Czesław Renkiewicz.
Wątpliwości co do tego nie miał obecny podczas spotkania z dziennikarzami Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA.
"Suwałki to bardzo dobry i sprawdzony organizator, który udowodnił nie raz, że można mu zaufać – mówił Tomasz Majewski – Startowałem tu kilkanaście lat temu. Wtedy jeszcze na starym stadionie. Miasto od tego momentu zmieniło się, a stadion to jeden z najbardziej profesjonalnych obiektów w kraju. Jestem przekonany, że miasto doskonale sobie poradzi z tym wydarzeniem" – podsumował Majewski.
Choć do organizacji mistrzostw pozostało jeszcze kilka miesięcy to niezbędne są do wykonania pewne prace inwestycyjne tak by dostosować stadion chociażby do wymagań Telewizji Polskiej, która przez 3 dni będzie na żywo relacjonowała zmagania najlepszych polskich lekkoatletów.
"Musimy wykonać specjalne przyłącza elektryczne oraz wyposażyć stadion w infrastrukturę, która pozwoli przeprowadzić transmisje telewizyjne. Pracujemy również nad dodatkowym oświetlenie stadionu" – mówił Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR w Suwałkach.
W spotkaniu z dziennikarzami wzięła też udział suwalska srebrna medalistka z ostatnich igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem Maria Magdalena Andrejczyk.
"Niesamowicie się cieszę, że to najważniejsze sportowe wydarzenie odbędzie się w Suwałkach. Jestem szczęśliwa, że będę mogła w końcu wystartować przed własną publicznością. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi na osiągniecie jak  najlepszych wyników" – mówiła Andrejczyk.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe