Kwartalnik „Twój Blues” znowu docenił Suwałki Blues Festival

  • 06.05.2019, 17:35
Kwartalnik „Twój Blues” znowu docenił Suwałki Blues Festival fot. Aigars Lapsa
Suwałki Blues Festival ponownie zwyciężył w ankiecie ,,Blues Top 2018” kwartalnika ,,Twój Blues”. Nagrodę w Chorzowie odbrała delegacja z naszego miasta z prezydentem na czele.

Początek roku to czas plebiscytów i podsumowań roku ubiegłego. Również środowisko bluesowe, skupione wokół czytelników i dziennikarzy Kwartalnika “Twój Blues”, wybiera faworytów mijającego sezonu w ankiecie “Blues Top 2018”. Głosowanie odbywa się w 13 kategoriach, z rozróżnieniem na Polskę i Świat. Wyniki plebiscytu poznaliśmy 28 stycznia, a polscy laureaci – jak co roku – zostali zaproszeni do udziału w uroczystym koncercie „Gala Blues Top”, który odbył się 27 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury w ramach festiwalu „Bluestracje”. Suwałki Blues Festival wygrał w kategorii Wydarzenie Roku. Nagrodę osobiście odebrała delegacja z naszego miasta. Prezydentowi Suwałk Czesławowi Renkiewiczowi towarzyszyli: Alicja Andrulewicz – dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny festiwalu.

Kwartalnik "Twój Blues" dotąd dwa razy: w 2008 i 2012 r. uznał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. To trzecia wygrana.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe