Areszt dla trójki podejrzanych o włamania na plebanię i kradzież pieniędzy

  • 26.01.2022, 12:09
Areszt dla trójki podejrzanych o włamania na plebanię i kradzież pieniędzy
Sąd aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie na plebanię parafii w Bakałarzewie i kradzież stamtąd pieniędzy, w tym datków od wiernych oraz m.in. naczyń liturgicznych. Przestępcy wykorzystali czas, gdy w kościele trwało niedzielne nabożeństwo.

Do włamania i kradzieży doszło przed południem w niedzielę 16 stycznia. Łupem złodziei padły pieniądze (w tym datki z ofiar wiernych), naczynia liturgiczne i portfel z gotówką oraz dokumentami; straty zostały przez parafię oszacowane na ponad 23 tys. zł.

Jak podał zespół prasowy podlaskiej policji, zebrane dowody doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań w Suwałkach, które wynajmowali dwaj mężczyźni; obaj zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem udziału we włamaniu na plebanię. Trzeciego z podejrzanych zatrzymano na terenie gminy Rutka-Tartak.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Cała trójka zatrzymanych podejrzana jest o udział w kradzieży z włamaniem, przy czym jeden z nich - w warunkach recydywy. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował ich na trzy miesiące.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe