Wstrzymany ruch pojazdów przed granicą z Litwą, stoi sznur tirów

  • 21.01.2022, 14:40
Wstrzymany ruch pojazdów przed granicą z Litwą, stoi sznur tirów
Wstrzymany został ruch na DK 8 przed granicą z Litwą. Po stronie litewskiej doszło do karambolu 8 tirów i obecnie nie można wjechać na terytorium tego kraju – informuje policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA poinformowała na twitterze, że ruch w kierunku granicy z Litwą jest wstrzymany. Od Budziska do Suwałk stoi 25-kilometrowy sznur tirów.

To skutek karambolu po stronie litewskiej. Policja poinformowała, że doszło tam do karambolu, w którym uczestniczyło 8 ciężarówek. „Podróżującym w stronę Litwy zalecamy zjazd na parking” – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Z kolei policja apeluje, aby samochody osobowe, jadące w kierunku północnym, przemieszczały się drogami lokalnymi, a samochody ciężarowe zjechały na parkingi. „Apelujemy też o szczególną ostrożność i dostosowywanie prędkości do trudnych warunków atmosferycznych i drogowych” – czytamy w komunikacie policji.

Policja poinformowała także, że od strony Litwy do Polski ruch odbywa się na bieżąco.

W północno-wschodniej Polsce panują w piątek trudne warunki atmosferyczne. W nocy i w ciągu dnia spadło dużo śniegu. Występują zawieje i zamiecie śnieżne. Pojazdy mają duże problemy z poruszaniem się po wszystkich drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że taka sytuacja nie zmieni się do soboty.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe