Łotysze przewozili obywateli Iraku

  • 20.01.2022, 18:29
Łotysze przewozili obywateli Iraku
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na krajowej ósemce busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Podróżowały nim 4 osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski. Dalsze czynności procesowe z zatrzymanymi osobami były wykonywane przez Straż Graniczną.

Wczoraj po południu policjanci ze stołecznej drogówki, aktualnie pełniący służbę na terenie powiatu suwalskiego, na posterunku kontrolnym w Czerwonce zatrzymali do kontroli busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd jechał od granicy z Litwą w kierunku Suwałk. Za kierownicą renault siedział 23-letni obywatel Łotwy. W pojeździe było jeszcze siedem osób, trzech obywateli Łotwy, jeden obywatel Mołdawii i czworo obywateli Iraku. Przy współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak ustalono, że Irakijczycy nielegalnie przebywają na terytorium Polski. Wszystkie osoby przekazano strażnikom granicznym.

Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami  nielegalnego przewozu osób lub podejrzanymi osobami.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe