Suwałki/ 69-latek oszukany na 100 tys. zł przez fałszywego brokera

  • 13.01.2022, 14:08
Suwałki/ 69-latek oszukany na 100 tys. zł przez fałszywego brokera
69-letni mieszkaniec Suwałk stracił ponad 100 tys. zł, po tym jak zainwestował pieniądze na fałszywej giełdzie po kontakcie z rzekomym brokerem.

Suwalska policja poinformowała, że we wtorek do komendy zgłosił się 69-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna powiadomił, że został oszukany i stracił ponad 100 tysięcy złotych. Wyjaśnił, że przeglądając internet trafił na reklamę firmy, zajmującej się inwestowaniem na giełdzie. Skuszony ofertą kliknął w ikonę, a następnie wpisał swój numer telefonu w formularzu kontaktowym.

Wkrótce skontaktował się z nim ,,fałszywy broker” informując, że aby zacząć inwestycję należy przelać na konto firmy 220 euro. Mężczyzna postanowił spróbować i wykonał taki przelew. Następnie ,,fałszywy broker” kontaktował się z nim wielokrotnie, pod pretekstem opieki i pomocy w inwestowaniu na giełdzie. Mężczyzna kuszony obietnicą szybkiego i dużego zysku wykonywał polecenia oszusta i wpłacał kolejne pieniądze, na kolejne inwestycje,  na podatek i prowizję. W sumie przelał na konto oszustów ponad 100 tysięcy złotych.

Suwalczanin cały czas obserwował swoje zyski w tak zwanym koncie handlowym. Problem pojawił się w chwili, gdy chciał wypłacić swoje pieniądze. Jego internetowy broker przestał odbierać telefony, a z wirtualnego konta handlowego nie można było wypłacić pieniędzy. O zaistniałej sytuacji mężczyzna powiadomił Policję.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek. „Zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i nikomu nie udostępniajmy danych logowania do naszych rachunków bankowych” – czytamy w komunikacie policji.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe