Spółka PADMA zainwestuje 80 mln zł w Suwalskiej SSE

  • 10.12.2021, 16:42
Spółka PADMA zainwestuje 80 mln zł w Suwalskiej SSE
Spółka PADMA zainwestuje 80 mln zł na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zarząd strefy wydał w tym roku już 28 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

PADMA zrealizuje nową inwestycję w Suwałkach i będzie polegała ona m.in. na zakupie nowego parku maszynowego. Szczególny nacisk, przy realizacji inwestycji, zostanie położony na wdrożenie systemów związanych z automatyzacją cyklów produkcyjnych, w celu podniesienia jakości i efektywności wydajności pracy.

W ramach realizacji nowej inwestycji spółka zobowiązała się do poniesienia kosztów w wysokości co najmniej 80 mln złotych oraz zwiększenia zatrudnienia, kształtującego się na poziomie 236 pracowników, o 3 nowych pracowników.

PADMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością specjalizuje się w produkcji ram, luster oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Jest jednym z głównych dostawców dla IKEA.

W 2021 r. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 28 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Firmy zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych łącznie w wysokości ok. 700 mln zł oraz utworzenie 136 miejsc pracy.

Po wejściu w 2018 r. przepisów dotyczących Polskiej Strefy Inwestycji, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna pełni rolę podmiotu zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji dla województwa podlaskiego oraz w powiatach ełckim i gołdapskim na Warmii i Mazurach, a także w czterech powiatach w województwie mazowieckim: łosickim, ostrowskim, sokołowskim i węgrowskim.

Firmy mogą liczyć na wsparcie przy realizacji inwestycji w dowolnym miejscu na gruntach prywatnych, a suwalska strefa zarządza w tym zakresie wyznaczonym obszarem.

Na terenie zarządzanym przez Suwalską SSE firmy mogą liczyć na pomoc w formie zwolnień od podatku PIT i CIT. Strefa informuje, że ulgi są zróżnicowane - wynoszą od 35 proc. do 70 proc. zainwestowanego kapitału, w zależności od danego obszaru (województwa, powiatu), gdzie powstanie inwestycja, oraz spełnienia innych warunków. Zwolnienie z podatku dochodowego w wysokości do 70 proc. wartości zainwestowanego kapitału to najwyższy poziom pomocy publicznej w kraju - podkreśla strefa.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe