100 tys. zł poręczenia majątkowego dla byłej posłanki Bożeny K.

  • 03.12.2021, 13:16 (aktualizacja 03.12.2021, 13:23)
100 tys. zł poręczenia majątkowego dla byłej posłanki Bożeny K.
Zarzuty przywłaszczenia środków finansowych oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych postawiła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce byłej posłance PO Bożenie K. z Suwałk. Podejrzanej grozi do 10 lat więzienia.

Była posłanka została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej kobiety, została ona przewieziona do ostrołęckiej prokuratury okręgowej.

Prokuratura podała, że postępowanie dotyczy złożenia przez K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP oraz jako dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Rzecznik prasowy ostrołęckiej prokuratury Elżbieta Łukasiewicz powiedziała, że prokuratura postawiła Bożenie K. zarzut przywłaszczenia środków finansowych przeznaczonych na działalność biura poselskiego oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych.

"Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł" – poinformowała prokuratura na swojej stronie internetowej.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanej poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł. Postępowanie wobec niej prowadzone jest od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA przeciwko byłej posłance. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe