Suwałki: 37-latek stracił 62 tys. zł metodą „na zdalny pulpit”

  • 23.11.2021, 11:35
Suwałki: 37-latek stracił 62 tys. zł metodą „na zdalny pulpit”
37-letni mieszkaniec Suwałk padł ofiarą oszustwa metodą „na zdalny pulpit”. Mężczyzna, za namową fałszywego konsultanta zainstalował program, podany przez przestępcę i w ten sposób udostępniając dane swojego konta stracił 62 tys. zł.

Jak ustalili policjanci 37-latek z Suwałk od około miesiąca inwestował pieniądze na giełdzie. W ubiegłym tygodniu skontaktował się z nim mężczyzna,  podający się za konsultanta, informując, że robot internetowy wypracował dla niego zysk w kwocie ponad 50 tysięcy złotych. Zadeklarował wypłatę pieniędzy pomniejszonych o prowizję.

Za namową oszusta 37-latek zainstalował na swoim komputerze przesłaną przez niego aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Mężczyzna postępując zgodnie z instrukcjami rzekomego konsultanta, zalogował się do konta bankowego. W ten sposób dał przestępcy dostęp do swojego konta. Oszust, zamiast wpłacić zysk na jego konto, wypłacił z niego 62 tysięcy złotych.

Policja ostrzega, by przy dokonywaniu wszelkich transakcji finansowych kierować się rozsądkiem i zachowywać szczególną ostrożność przy atrakcyjnych inwestycjach.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe