Obchody Święta Niepodległości w Suwałkach (zdjęcia)

  • 11.11.2021, 14:15 (aktualizacja 11.11.2021, 14:22)
Obchody Święta Niepodległości w Suwałkach (zdjęcia)
Władze Suwałk z posłami na Sejm, żołnierze, kombatanci, harcerze oraz mieszkańcy wzięli udział w obchodach 103 rocznicy Święta Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej. Potem w kościele pw. św. Aleksandra została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. O godz. 12.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego zebrani odśpiewali hymn państwowy. Następnie prezydent miasta Czesław Renkiewicz przywitał wszystkich zebranych. Przypomniał, że Suwałki dopiero w sierpniu 1919 roku odzyskały niepodległość, czyli 10 miesięcy później niż w pozostałej części Polski. Prezydent dodał, że dzisiaj widać że wolność i niepodległość nie jest dana raz na zawsze, że musimy ją chronić i bronić. „Dumni jesteśmy z naszych pograniczników, policjantów i żołnierzy strzegących polskiej, ale też unijnej granicy. Dziękujemy wam za służbę, patriotyzm i oddanie ojczyźnie” – mówił Renkiewicz.

Poseł Jarosław Zieliński dodał, że Polacy powinni stanowić patriotyczną wspólnotę, troszczącą się o losy swojej ojczyzny. „Pojawiło się zagrożenie, które mamy na granicy polsko-białoruskiej. Za tym stoi odradzający się imperializm rosyjski. Łukaszenka nie podjął by tych działań, gdyby nie miał wsparcia ze strony Rosji. W związku z tym ta wspólna troska o losy Polski jest nam teraz szczególnie potrzebna” – mówił Zieliński.

Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Po uroczystości suwalczanie wzięli udział w Suwalskim Biegu Niepodległości.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe