Zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy, mobilizacja żołnierzy

  • 09.11.2021, 09:50
Zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy, mobilizacja żołnierzy Fot. Straż Graniczna
Od wtorku od godz. 7 rano do odwołania jest zamknięte przejście w obu kierunkach na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Żołnierze WOT wezwani do jednostek.

Podlaska SG poinformowała w poniedziałek wieczorem, że w związku z zaistniałą sytuacją na granicy polsko-białoruskiej będzie zawieszony ruch graniczny towarowy i osobowy w obu kierunkach na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni, powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach.

Żołnierze dwóch batalionów 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali w trybie alarmowym wezwani w poniedziałek po południu do stawiennictwa w jednostce. W komunikacie kierowanym do pracodawców WOT podały, że dotyczy to żołnierzy z batalionów lekkiej piechoty z Białegostoku i Hajnówki.

Rzecznik dowództwa WOT płk Marek Pietrzak powiedział, że wezwanie to dotyczy około tysiąca żołnierzy, którzy stawiają się już do jednostek. Zaznaczył, że działania te są bezpośrednim następstwem sytuacji przy granicy i przypomniał, że przed południem był już ogłoszony alert o podwyższeniu statusu gotowości do natychmiastowego stawiennictwa.

Na południe od Kuźnicy po białoruskiej stronie przy granicy z Polską od poniedziałku przebywa duża grupa migrantów. Migranci próbowali sforsować granicę, niszcząc zabezpieczenia i atakując polskich funkcjonariuszy. Jest tam od kilkuset do dwóch tysięcy osób.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe