Kuźnica: imigranci szturmują granicę, jest już tam 12 tys. żołnierzy

  • 08.11.2021, 14:07 (aktualizacja 08.11.2021, 14:12)
Kuźnica: imigranci szturmują granicę, jest już tam 12 tys. żołnierzy Fot. Twitter MON
Kilkaset a może nawet ponad tysiąc imigrantów szturmuje i atakuje polsko-białoruska granicę w okolicy Kuźnicy Białostockiej. Imigrantom towarzyszą białoruskie służby mundurowe z psami. Pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zebrał się sztab kryzysowy, który ma omówić aktualną sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Polskie służby udaremniły jedną z prób siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy; sytuacja została opanowana - poinformowało w poniedziałek MSWiA.

Widzimy po białoruskiej stronie granicy w rejonie Kuźnicy przemieszczające się duże grupy osób, przygotowujemy się na wszelkie ewentualności i podejmujemy działania w celu zabezpieczenia granicy państwa - powiedziała PAP rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz. Także policja informuje o przygotowaniu do działań.

"Duża grupa osób się przemieszcza w stronę granicy. Szacunki są - od kilkuset do nawet kilku tysięcy. Przygotowujemy się na wszelkie ewentualności, podejmujemy działania w celu zabezpieczenia granicy naszego państwa. Obserwujemy całą tę sytuację" - powiedziała PAP Zdanowicz.

Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy - zapewnił w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe