Wchodzą nowe dowody osobiste z odciskami palców

  • 03.11.2021, 09:43
Wchodzą nowe dowody osobiste z odciskami palców
Od 7 listopada będą wydawane nowe dowody osobiste (dostosowane do wymogów Unii Europejskiej) z odciskami palców właściciela i graficznym odwzorowaniem podpisu.

Nowy dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego – potwierdza tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw.
 
Ważne

  • Nie ma konieczności wymiany ważnych dowodów osobistych. Z tych dokumentów będzie można korzystać do momentu utraty terminu ich ważności.
  • Złożenie wniosku o dowód (pobranie odcisków palców) oraz odbiór dokumentu (potwierdzenie tożsamości) wymaga osobistej wizyty w urzędzie.
  • Brak możliwości składania wniosków online. Składanie wniosków online możliwe będzie wyłącznie w przypadku dzieci do 12 roku życia, od których odciski palców i podpis nie będą pobierane.

 Okres ważności nowych dowodów osobistych:

  • 10 lat – dla osób od 12 roku życia;
  • 5 lat – dla osób do 12 roku życia;
  • 12 miesięcy – dla osób, od których chwilowo nie można pobrać odcisków palców.


W związku z koniecznością technicznego wdrożenia urządzeń i procedur wydawania nowego dowodu Urząd informuje o skróceniu czasu pracy Wydziału Spraw Obywatelskich, tj. przyjmowania wniosków o wydanie dowodu i innych zdarzeń z obszaru dowodów osobistych w dniu 5 listopada 2021 r. do godziny 11:30.
Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące dowodów osobistych uzyskać można pod nr. tel. (87) 562-80-23, 562-80-21 lub osobiście w pok. nr 23 w siedzibie urzędu przy ul. Mickiewicza 1. 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe