Pojazd, który może zastąpić człowieka

  • 25.10.2021, 10:33
Pojazd, który może zastąpić człowieka
Wyjątkowy, bezzałogowy pojazd bojowy pojawił się przed Suwalską Uczelnią, którego konstruktorem jest m.in. dr. inż. Marek Nowakowski.

Prezentacja pojazdu PERUN, była głównym punktem specjalnego dnia, który zorganizował Wydział Politechniczny Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Przedstawiciele wojska, policji i służby celnej oraz studenci i uczniowie szkół technicznych z Suwałk mogli podziwiać projekt autonomicznego pojazdu z do zadań rozpoznawczych i bojowych. To wynik pracy całego zespołu inżynierów i naukowców (Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A, Wojskowa Akademia Techniczna oraz STEKOP SA, z dyrektorem departamentu technicznego, a jednocześnie wykładowcą PUZ w Suwałkach dr. inż. Markiem Nowakowskim. Projekt pod roboczą nazwą PERUN jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

To ewenement w skali kraju, który jak wierzą twórcy już wkrótce może stać się stałym elementem wyposażenia wojska. Więcej o „Robotach, które mogą zastąpić człowieka” można przeczytać w ostatnim numerze „Za kulisami PWSZ”: https://www.puz.suwalki.pl/upload/pliki/media/za_kulisami/kwartalnik_8_nr_2021_02_26_net.pdf

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe