Raport koronawirus - w kraju już ponad 5,5 tys. zakażonych, rusza drugi szpital tymczasowy w Białymstoku

  • 20.10.2021, 17:49 (aktualizacja 20.10.2021, 17:55)
Raport koronawirus - w kraju już ponad 5,5 tys. zakażonych, rusza drugi…
W całym kraju badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby zakażenie koronawirusem u kolejnych 5559 osób; zmarło 75 chorych. Trudna sytuacja jest w woj. podlaskim i lubelskim.

W szpitalach przebywa obecnie 3811 osób z COVID-19, w tym 329 pacjentów podłączonych jest do respiratorów. Rok temu hospitalizowane były 8962 osoby, w tym 725 pod respiratorami. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że najgorsza sytuacja jest w woj. lubelskim i podlaskim. To jedna trzecia wszystkich zachorowań w kraju.

W piątek ma ponownie zacząć przyjmować pacjentów drugi szpital tymczasowy w Białymstoku w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego. Szpital tymczasowy nr 2 w hali UMB w ostatnich miesiącach nie przyjmował pacjentów, cała przygotowana tam wcześniej infrastruktura była i jest w gotowości.

Biuro prasowe wojewody podlaskiego poinformowało, że na mocy decyzji wojewody od piątku szpital w hali będzie zapewniał pacjentom 80 miejsc.

Obecnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, największym w regionie – jest hospitalizowanych 152 pacjentów z COVID-19. Pozostaje w nim 16 wolnych miejsc. Chorych przybywa także w pozostałych podlaskich szpitalach.

W środę z powodu problemów technicznych na stronie www.gov.pl rząd nie podał szczegółowych danych z województw i powiatów.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe