200-osobowa grupa imigrantów próbowała sforsować granicę polsko-białoruską

  • 19.10.2021, 12:43
200-osobowa grupa imigrantów próbowała sforsować granicę polsko-białoruską
Minionej doby doszło do największej do tej pory próby siłowego sforsowania granicy polsko-białoruskiej. Chodzi o grupę prawie 200 osób.

W poniedziałek polscy pogranicznicy odnotowali 612 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 11 nielegalnych imigrantów. Doszło również do kolejnego siłowego forsowania granicy na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze. "Grupa prawie 200 osób przedarła się przez odcinek granicy, w tej chwili jeszcze trwają działania" - powiedziała PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Na uwagę, że to najliczniejsza grupa migrantów, która do tej pory próbowała sforsować granicę, rzeczniczka SG potwierdziła. Dodała, że zatrzymanych do tej pory zostało 140 osób.

Rzeczniczka SG poinformowała również o tragicznym zdarzeniu, w wyniku którego do szpitala trafiły dwie osoby będące prawdopodobnie obywatelami Iraku. "Osoby utknęły na bagnach, straciły przytomność. Wezwaliśmy zespoły ratownictwa medycznego" - przekazała.

źródło: PAP

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe