Odwołany zarząd Agencji Ares

  • 01.05.2019, 11:57 (aktualizacja 01.05.2019, 12:03)
Odwołany zarząd Agencji Ares
Rada Nadzorcza odwołała w piątek zarząd Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach. Swoje funkcje stracili: prezes Monika Lipińska oraz wiceprezes Maciej Miszkiel.

O odwołaniu zarządu mówiło się od momentu kiedy PiS wygrał wybory do sejmiku województwa podlaskiego. W kwietniu najpierw doszło do zmian w radzie nadzorczej spółki. W jej skład wchodzą obecnie Grzegorz Mackiewicz, Aleksander Prokopiuk, Andrzej Michalski, Tomasz Matan oraz Teresa Kamińska. 26 kwietnia nowa rada odwołała dotychczasowy zarząd. Lipińska z Miszkielem pełnili swoje funkcje od maja 2017 roku.Na początku maja ma być powołany nowy prezes i jego zastępca.

Aresem kieruje na razie Grzegorz Mackiewicz, dyrektor białostockiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach działa od stycznia 1991 roku. Głównymi założycielami spółki byli wojewoda suwalski oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie. Terenem działania Agencji jest województwo podlaskie i część byłego województwa suwalskiego przynależna obecnie do województwa warmińsko-mazurskiego. Największe udziały w spółce ma województwo podlaskie 84,46 proc, miasto Suwałki 14,74 proc, zaś osoby fizyczne 0,8 proc.

Zadaniem Agencji jest inspirowanie oraz aktywny udział w przemianach gospodarczych i społecznych regionu poprzez jego promocję, wspieranie małego biznesu, realizację programów sprzyjających tworzeniu nowych miejsc pracy oraz organizację systemu edukacji ekonomicznej i zawodowej.

JB

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe