Świętowali w rocznicę śmierci Marii Konopnickiej

  • 11.10.2021, 10:01 (aktualizacja 11.10.2021, 10:04)
Świętowali w rocznicę śmierci Marii Konopnickiej
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach obchodziła swoje święto wspominając tego dnia swoją patronkę. Wszyscy spotkali się w kolejną, 111 rocznicę śmierci Marii Konopnickiej.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas liturgii, w której przygotowanie i oprawę włączyli się uczniowie szkoły, homilię wygłosił ks. Proboszcz Jarema Sykulski. Potem uroczystości przeniosły się do szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu Polski oraz hymnu szkoły i wysłuchaniu okolicznościowych przemówień oraz odczytanych osiągnięć uczniów za miniony rok szkolny, nowi uczniowie klasy pierwszej, czwartej i siódmej dokonali uroczystego aktu ślubowania. Zanim to nastąpiło klasa pierwsza miała także moment pasowania na uczniów. Stanowiło to historyczny moment, gdyż tego typu pasowanie odbyło się w tej szkole po raz pierwszy. Najmłodsi przygotowali i zaprezentowali piękne i często zaskakujące wierszyki, ukazujące istotę i sens nauki. Entuzjazm zebranych wzbudziła także wykonana przez nich piosenka o byciu pierwszakiem.

Uroczystość zakończyła krótka część artystyczna przygotowana przez starszych uczniów (czwartoklasistów, siódmoklasistów i ósmoklasistów), połączona z życzeniami dla nauczycieli zarówno od samych uczniów, jak i ich rodziców z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Po oficjalnych uroczystościach klasa pierwsza miała jeszcze spotkanie we własnym gronie i wspólne świętowanie tego ważnego w ich życiu momentu.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe