Dwie kradzione naczepy o wartości 245 tys. odzyskane k. Suwałk

  • 08.10.2021, 11:48
Dwie kradzione naczepy o wartości 245 tys. odzyskane k. Suwałk
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odzyskali dwie naczepy pochodzące z przestępstw o łącznej wartości 245 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak i Placówki SG w Augustowie w ramach wspólnych działań z funkcjonariuszami suwalskiej KAS zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki z naczepami. W trakcie sprawdzania dokumentów pierwszego zestawu kierowanego przez 38-letniego obywatela Białorusi okazało się, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy marki Schmitz widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Dodatkowo stwierdzono, że naczepa z 2014 roku figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz bazie Interpolu jako utracona na terytorium Holandii.

Kierowcą drugiego zestawu był 24-letni obywatel Białorusi. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała ingerencję osób trzecich w pole numerowe naczepy marki Krone wyprodukowanej w 2011 roku. Ponadto funkcjonariusze ujawnili na ramie naczepy 2 naklejki znamionowe z których wynikało, że jedna jest podrobiona i odbiega od wzoru ustalonego przez producenta, a druga oryginalna poszukiwana w związku z kradzieżą przez stronę holenderską.

Szacunkowa wartość rynkowa obu odzyskanych naczep to 245 tys. zł. Kierowcy wraz z pojazdami zostali zatrzymani. Dalsze czynności w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze Policji z Suwałk.

źródło: Podlaska Straż Graniczna

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe