Nastolatkowie podpalali włosy bezdomnym i znęcali się nad nimi

  • 07.10.2021, 10:26
Nastolatkowie podpalali włosy bezdomnym i znęcali się nad nimi
Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość nastolatków podejrzewanych o znęcanie się nad bezdomnymi. To trzej chłopcy w wieku 13-14 lat, którzy kopali mężczyzn i podpalili im włosy. Odpowiedzą za to przed sądem rodzinnym - poinformowała gołdapska policja.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mł. asp. Anna Barszczewska poinformowała, że policjanci zostali poinformowani o filmie, który został opublikowany w internecie. Na nagraniu widać kilku nastolatków, którzy znęcają się w Gołdapi nad dwoma mężczyznami, m.in. podpalają im włosy, biją i kopią. Na szczęście obrażenia 59- i 62-latka okazały się niegroźne.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać, kim są osoby zarejestrowane na filmie. Dotarli do poszkodowanych bezdomnych. Po rozmowie z policjantami mężczyźni złożyli stosowne zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Policjanci szybko ustalili dane sprawców. Jak się okazało, są to trzej małoletni w wieku 13-14 lat. Ich tożsamość została już potwierdzona. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy ze sprawą mogą mieć związek inne osoby.

"Całość materiałów z postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą" - podkreśliła policjantka.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe