Suwałki: 34-latka uwierzyła fałszywemu konsultantowi banku i straciła ponad 50 tysięcy zł

  • 30.09.2021, 16:39
Suwałki: 34-latka uwierzyła fałszywemu konsultantowi banku i straciła…
34-letnia mieszkanka Suwałk używając kodów BLIK wpłaciła na konto oszustów ponad 50 tysięcy złotych. Oszuści podczas kilku rozmów z kobietą podszyli się pod pracowników banku i funkcjonariuszy policji.

Suwalska policja poinformowała w czwartek, że na komendę zgłosiła się 34-latka, która padła ofiarą oszustów. Dzień wcześniej odebrała telefon z numeru swojego banku.

Według poszkodowanej, podczas rozmowy rzekomy pracownik banku powiadomił ją, że ktoś chciał zmienić jej numer kontaktowy do konta i wziąć na jej konto pożyczkę. Dalej fałszywy konsultant poinstruował kobietę, aby zalogowała się na swoje konto i sprawdziła, czy nie było na nim niepożądanych transakcji.

W związku z tym, że nie doszło do takiej transakcji mężczyzna polecił jej czekać na telefon od policjanta, któremu przekaże sprawę.

Mężczyzna podający się za policjanta z wydziału do walki z cyberprzestępczością zadzwonił do kobiety następnego dnia. Poinformował ją, że skieruje sprawę do sądu. Dodał, że będzie się z nią ponownie kontaktował pracownik banku.

Rzekomy konsultant poinformował kobietę, że bank w ramach przeprosin oferuje jej 1500 złotych zadośćuczynienia i specjalnie zabezpieczone konto. Suwalczanka chcąc zabezpieczyć swoje oszczędności - będąc przekonana, że rozmawia z konsultantem - dalej wykonywała polecenia oszustów. Zwiększyła limit wypłat i pobrała pieniądze ze swojego konta. Następnie we wpłatomacie wpłaciła na konto przestępców ponad 50 tysięcy złotych, używając przy tym kodów BLIK podanych przez oszustów.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek podczas podejmowania wszelkich decyzji finansowych. Funkcjonariusze przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi usługi finansowe lub bankowe.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe