Ślepsk Malow Suwałki gotowy do kolejnego sezonu w PlusLidze

  • 30.09.2021, 09:31 (aktualizacja 30.09.2021, 10:34)
Ślepsk Malow Suwałki gotowy do kolejnego sezonu w PlusLidze
Po drugim udanym sezonie w ekstraklasie władze Ślepska Malow Suwałki chcą, aby w rozpoczynających się w piątek rozgrywkach PlusLigi nasi siatkarze zakwalifikowali się i dobrze wypadli w play off. Zespół został przebudowany, ale jego kręgosłup pozostał.

MKS Ślepsk Malow Suwałki to drużyna, która dwa lata temu zadebiutowała w ekstraklasie siatkarzy. Poprzedni sezon zakończyła na ósmym miejscu w sezonie zasadniczym.

"Nasz cel to play off i jak najbardziej stabilna forma, która pozwoli nam awansować do tej części rozgrywek. Do tego poszukanie niespodzianek, czyli kilku wygranych meczów z rywalami z polskiego topu" - powiedział prezes klubu Wojciech Winnik.

Nad przygotowaniem i formą drużyny nadal czuwa trener Andrzej Kowal, który pracuje w Suwałkach od dwóch lat. Wcześniej odnosił sukcesy z Asseco Resovią Rzeszów.

Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu meczami z LUK Politechniką Lublin i Projektem Warszawa podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Rozegrali także kilka sparingów, m.in. BKS Visłą Proline Bydgoszcz oraz Cerrad Enea Czarnymi Radom.

Ślepsk Malow był też we wrześniu gospodarzem 12. Memoriału Józefa Gajewskiego. W turnieju rywalizowały cztery drużyny, a suwalska ekipa zajęła w nim pierwsze miejsce, wygrywając w finale z Treflem Gdańsk 3:2.

Spośród zawodników, którzy grali w zespole w poprzednim sezonie, w Suwałkach zostali: Belg Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz, Łukasz Rudzewicz, Norweg Andreas Takvam, Mateusz Czunkiewicz i amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga.

Drużynę opuścili natomiast: Marcin Woliński, Tomas Rousseaux, Jakub Rohnka, Kacper Gonciarz, Mateusz Sacharewicz, Sebastian warda, Patryk Szwaradzki i Łukasz Kaczorowski.

Z kolei z nowych zawodników umowy z klubem podpisali: Mateusz Laskowski, Piotr Łukasik, Łukasz Makowski, Jakub Ziobrowski, Adrian Buchowski, Paweł Halaba i Przemysław Smoliński.

Mówiąc o składzie prezes klubu wskazał, że pozostał kręgosłup drużyny. "Wzmocniliśmy zespół, przebudowaliśmy i wierzymy, że sportowo będzie to przebudowa na plus" – dodał Winnik.

Blisko czteromilionowy budżet klubu wspierany jest przez dwóch sponsorów tytularnych - spółki Ślepsk oraz Malow, a także przez blisko 100 mniejszych firm. Klub jest wspierany także przez miasto Suwałki oraz Zarząd Województwa Podlaskiego.

Pierwszy mecz Ślepsk Malow rozegra na wyjeździe 3 października, w niedzielę o godz. 14.45 z Aluronem CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport.

Skład Ślepska Malow Suwałki na sezon 2021/22:
rozgrywający: Joshua Tuaniga (USA), Łukasz Makowski; 
atakujący: Bartłomiej Bołądź. Jakub Ziobrowski; 
przyjmujący: Kevin Klinkenberg (Belgia), Mateusz Laskowski, Piotr Łukasik, Adrian Buchowski, 
Paweł Halaba; 
środkowi: Andreas Takvam (Norwegia), Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński, Przemysław Smoliński; 
libero: Paweł Filipowicz, Mateusz Czunkiewicz
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe