Wtorek rano wpadło aż 6 "wczorajszych" kierowców

  • 28.09.2021, 12:14 (aktualizacja 28.09.2021, 12:17)
Wtorek rano wpadło aż 6 "wczorajszych" kierowców
Wczesnym rankiem policjanci suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Spośród 700 skontrolowanych osób, aż 6 kierowców zdecydowało się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 5:00, podczas kontroli opla na ulicy Sejneńskiej, mundurowi ujawnili, że siedzący za kierownicą 40-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Równolegle patrol na ulicy Reja zatrzymał do kontroli seata. W przypadku 56-letniego kierowcy, urządzenie pokazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, bo zostały mu zatrzymane również za jazdę "na podwójnym gazie".

W tym samym czasie, na ulicy Pułaskiego, policjanci zatrzymali do kontroli peugeota. Badanie 67-latka siedzącego za kierownicą, wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w stanie po użyciu alkoholu jechała jedna kobieta oraz dwóch mężczyzn. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe