Suwałki: policyjny pies Aida znalazła narkotyki w akwarium

  • 28.09.2021, 10:36 (aktualizacja 28.09.2021, 10:38)
Suwałki: policyjny pies Aida znalazła narkotyki w akwarium
Policjanci z Suwałk zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który posiadał 370 gramów marihuany. Pomocny w wykryciu narkotyków był policyjny pies Aida. Część suszu ukryta była w akwarium.

Jak poinformowała suwalska policja, kilka dni temu funkcjonariusze weszli do jednego z suwalskich mieszkań. Podejrzewali, że mieszkający tam 29-latek może posiadać środki odurzające. W akcji wziął udział policyjny pies Aida, która jest wyszkolona do wykrywania narkotyków.

To właśnie ona znalazła susz w meblach pokoju zajmowanego przez mężczyznę. Także w piwnicy nos Aidy nie zawiódł. Mimo, że narkotyki ukryte były w akwarium, bez problemu wskazała przewodnikowi to miejsce” – poinformowała suwalska policja.

Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to ponad 370 gramów marihuany. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

JB

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe