Suwałki: po mieście chodzą fałszywi gazownicy i wyłudzają pieniądze

  • 24.09.2021, 10:35
Suwałki: po mieście chodzą fałszywi gazownicy i wyłudzają pieniądze
Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za gazowników. Pukają do mieszkań pod pretekstem wymiany, czy sprawdzenia czujników gazu i proszą o zapłatę za usługę. Następnie wystawiają fałszywy dowód wpłaty.

Wczoraj, po południu, suwalscy policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że do drzwi 79-letniej mieszkanki naszego miasta zapukał mężczyzna, podający się za pracownika gazowni. Twierdził, że do 20 października w jej mieszkaniu będą wymieniane czujniki gazu. Poinformował seniorkę, że koszt takiej „usługi” to 300 złotych. Kobieta uwierzyła w historię oszusta i przekazała mu żądaną sumę pieniędzy. Na potwierdzenie tego, oszust wystawił suwalczance fałszywy dowód wpłaty.  

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczać nieznajomych do domu.

Aby nie paść ofiarą oszustów należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

PAMIĘTAJ:

  • nie otwieraj drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie,
  • nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych - upewnij się kim one są i poproś o okazanie legitymacji, dodatkowo telefonicznie warto sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika,
  • nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy,
  • pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy osobom obcym,
  • unikaj podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłatą zaliczki, ujawnieniem informacji, czy okazaniem swoich oszczędności,
  • współdziałaj z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań,
  • zgłaszaj policjantom informacje o podejrzanych osobach, które pojawiły się w waszej klatce, mieszkaniu, czy na posesji.
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe