Wnuczek wyrzucił babcię z balkonu – był niepoczytalny

  • 23.09.2021, 12:03
Wnuczek wyrzucił babcię z balkonu – był niepoczytalny
Biegli psychiatrzy orzekli, że 25-letni mieszkaniec Suwałk, który w kwietniu wyrzucił przez balkon, z drugiego piętra swoją babcię był niepoczytalny – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Do tragedii doszło w kwietniu tego roku przy ul. Nowomiejskiej w Suwałkach. Kobieta mieszkała samotnie w mieszkaniu na drugim piętrze. 25-letni wnuk wyrzucił 78-letnią kobietę przez balkon. Kobieta zmarła.

Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa. Zarzucono mężczyźnie, że wziął kobietę na ręce i wyrzucił ją przez barierkę balkonu. W wyniku upadku z wysokości 2 piętra kobieta poniosła śmierć” – poinformował wówczas rzecznik prokuratury Wojciech Piktel.

Prokuratura, by potwierdzić bądź wykluczyć tą tezę, powołała biegłego, który na podstawie wyników sekcji zwłok ustalił, że kobieta zmarła z powodu obrażeń odniesionych na skutek upadku.

Opinia potwierdziła, że do śmierci kobiety doszło w wyniku upadku z wysokości. Starsza kobieta do tego czasu żyła” – powiedział prokurator Piktel.

Z kolei biegli psychiatrzy ustalili, że 25-latek był niepoczytalny w momencie dokonania przestępstwa.

W tej sytuacji prokuratura złoży do sądu wniosek o umieszczenie mężczyzny w szpitalu psychiatrycznym. Sąd postanowi też, czy umorzyć postępowanie w tej sprawie” – dodał Piktel.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie śledczym.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe