Majówka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury

  • 29.04.2019, 19:05
Majówka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury
Patriotycznie, rodzinne i artystycznie przebiegać będzie tegoroczna majówka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, która potrwa przynajmniej do końca długiego majowego weekendu.

SOK zaczyna akcentem europejskim – w środę, 1 maja zaprasza na Piknik Rodzinny organizowany z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej połączony z III Majówką Społeczną. Tego dnia o godzinie 13.00 odbędzie się otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej, przedstawiającej najważniejsze suwalskie inwestycje, które udało się zrealizować dzięki wsparciu unijnemu. Po obejrzeniu wystawy ośrodfek zachęca do udziału w pikniku rodzinnym w parku Konstytucji 3 Maja. Tu atrakcji nie zabraknie. W programie między innymi występy zespołów artystycznych działających w Suwalskim Ośrodku Kultury (wymienić), konkursy z nagrodami, test o Unii Europejskiej oraz turnieje sportowe  i jubileuszowy tort. Zaprezentują się także suwalskie organizacje społeczne.

Z kolei w piątek, 3 maja świętujemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 10.30 w konkatedrze pw. św. Aleksandra będzie koncelebrowana msza w intencji ojczyzny, a po nabożeństwie tradycyjnie przy Dębie Wolności – wystąpienia  okolicznościowe  i złożenie kwiatów. Prezentacje artystyczne w muszli koncertowej rozpocznie około godziny 13.00 występ Mażoretek z zespołu Flex  z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej, w programie również konkurs na najlepsze wykonanie oberka i prezentacje najmłodszych uczniów suwalskich szkół podstawowych. Po nich zobaczymy i usłyszymy Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” oraz „Wspomnień czar” o „Rozłogi” ze Stowarzyszenia Twórczych Seniorów Rozłogi. Rodzinną Majówkę zakończy wieczorny koncert kameralny  Exaudi Deus” w konkatedrze Św. Aleksandra, w wykonaniu Marleny Borowskiej (sopran) i Dariusza Wójcika (bas) z towarzyszeniem Dalii Jatautaitė (organy).

Muzyczne będą również sobotnio-niedzielne wieczory, bo  4 i 5 maja na placu Marii Konopnickiej odbędzie się Muzyczna Majówka u Marii, zagrają zespoły AB BAND i DRESZCZ (The Best of Dreszcz).

Równie atrakcyjnie zapowiadają się kolejne majowe weekendy.  10 i 11 maja młodzi tancerze ze Studia Dance AcademySOK będą świętować piąte urodziny zespołu. Z tej okazji w Sali im. Andrzeja Wajdy zaprezentują wyjątkowy, jubileuszowy program artystyczny zatytułowany „Światła Broadwayu. Podróż do marzeń”, który zabierze nas do rozświetlonego świata scen nowojorskiego Broadwayu. Autorem scenariusza i reżyserem widowiska zachwycającego choreografią, popisami tanecznymi, barwnymi kostiumami i muzyką, jest Mihail Nikolov, założyciel i instruktor zespołu. To opowieść o młodych ludziach zakochanych w tańcu, którzy dla spełnienia swoich marzeń gotowi są walczyć z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Warto się przekonać czy osiągną swój cel i trafią na największą scenę Nowego Yorku. 

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe