25 krzaków konopi indyjskich przy cmentarzu w pobliżu trójstyku granic

  • 13.09.2021, 17:43
25 krzaków konopi indyjskich przy cmentarzu w pobliżu trójstyku granic
Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny ujawnili plantację konopi indyjskich przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Policja poszukuje właściciela uprawy.

Odkrycia dokonali funkcjonariusze mazurskiej Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach. Krzaki konopi znajdowały się już jednak na terenie woj. podlaskiego, w gminie Wiżajny. Funkcjonariusze ujawnili 25 krzaków konopi indyjskich. Miały one około 2 metrów wysokości. Znajdowały się w pobliżu trójstyku granic Polski, Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego, w pobliżu jednego z cmentarzy.

Na miejsce uprawy przybyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak (Podlaski Oddział Straży Granicznej) oraz suwalscy policjanci, którzy zabezpieczyli krzaki. Policjanci ustalają właściciela nielegalnej uprawy i prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Jak poinformował Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej jest to kolejna nielegalna uprawa zakazanych roślin odkryta przez funkcjonariuszy tego oddziału Straży Granicznej. W ostatnich dwóch miesiącach łącznie ujawniono blisko 100 krzaków hodowanej marihuany w pobliżu granicy państwowej.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe