W weekend 509 prób nielegalnego przekroczenia granicy; zatrzymano 7 osób

  • 13.09.2021, 10:41
W weekend 509 prób nielegalnego przekroczenia granicy; zatrzymano 7 osób
W sobotę i w niedziele funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 509 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała ppor. Anna Michalska ze Straży Granicznej. Zatrzymanych zostało 7 nielegalnych imigrantów.

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o 509 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w weekend. SG zatrzymała siedmiu nielegalnych imigrantów - pięciu obywateli Syrii i dwóch obywateli Somalii. Pozostałe próby zostały udaremnione.

W sobotę, 11 września pogranicznicy udaremnili 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 2 obywateli Syrii. "Dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano 4 cudzoziemców: obywateli Iranu, Kamerunu, Gruzji i Tadżykistanu" - przekazała ppor. Anna Michalska.

Funkcjonariusze pełne ręce roboty mieli też w niedzielę, 12 września. Odnotowali 265 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią, zatrzymali pięć osób. Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali też 8 cudzoziemców, którzy pomagali w nielegalnym przekroczeniu granicy. Jak wskazała rzeczniczka, "to 5 obywateli Syrii z niemieckimi oraz belgijskim tytułami pobytowymi, 2 obywateli Egiptu z polskim kartami pobytu i obywatel Holandii". "Obywatele Egiptu to osoby studiujące w Polsce" - dodała rzeczniczka.

Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe