Aleja Gwiazd w Szelmencie powiększyła się o kolejnych wybitnych sportowców (zdjęcia)

  • 10.09.2021, 15:19 (aktualizacja 10.09.2021, 15:32)
Aleja Gwiazd w Szelmencie powiększyła się o kolejnych wybitnych sportowców…
W piątek odbyła się 5 edycja odsłonięcia gwiazd w alei wybitnych polskich sportowców. W tym roku do grona już wcześniej umieszczonych tam gwiazd dołączyła m.in. tablica poświęcona Marii Magdalenie Andrejczyk, srebrnej oszczepniczce z olimpiady w Tokio.

Odsłonięcie gwiazd to jeden z elementów rozpoczynających się w Suwałkach 57 Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka. "To miejsce, w którym każdy choć na chwilę zatrzyma się i wspomni sukcesy polskich sportowców. Dziękuję Wojciechowi Fortunie Mistrzowi z Sapporo za to, że rozpoczął te działanie i kontynuuje je już 5 rok" – mówił podczas uroczystości Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który również zasponsorował jedną z szesnastu odsłoniętych dziś gwiazd.

Upamiętnieni zostali: Kazimierz Górski (obelisk) – piłka nożna, Kazimierz Deyna – piłka nożna, Adam Musiał – piłka nożna, Marian Ostafiński – piłka nożna, Zbigniew Lubiejewski – piłka siatkowa, Jan Kowalczyk – jeździectwo, Dariusz Goździak – pięciobój nowoczesny, Józef Grudzień – boks, Leszek Błażyński – boks, Krzysztof Kosedowski – boks, Jan Dydak – boks, Kazimierz Adach – boks, Antoni Łaciak – skoki narciarskie, Marek Łbik – kajakarstwo, Michał Łogosz – badminton, Maria Magdalena Andrejczyk – lekkoatletyka. Sportowcy, ich rodziny i przyjaciele w Szelmencie odsłaniają tablice z gwiazdami od 2017 roku.
Inicjatorem alei jest Wojciech Fortuna, Mistrz Olimpijski i Mistrza Świata z Sapporo 1972 r., opiekujący się również ekspozycją sportową w budynku WOSiR „Szelment”. W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, nie zabrakło wzruszeń, wspomnień i anegdot związanych z upamiętnionymi sportowcami.

 

 
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe