Olimpijczyk z Raczek z nagrodą marszałka - 35 tys. zł

  • 09.09.2021, 12:44
Olimpijczyk z Raczek z nagrodą marszałka - 35 tys. zł fot.: Piotr Babulewicz
Rafał Czuper, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, oraz jego trener Marek Iwanicki odwiedzili urząd marszałkowski, gdzie otrzymali od marszałka nagrody pieniężne.

Rafał Czuper podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w grze indywidualnej i brązowy w grze drużynowej w parze z Tomaszem Jakimczukiem w tenisie stołowym. "Jechałem do Tokio z nastawieniem na poprawę wyniku z Rio de Janeiro (olimpiada letnia w 2016 r.) i to się udało. Oczywiście, moim celem było złoto w singlu, tutaj nie do końca wyszło, ale jest progres. Mamy dwa medale. Jestem zadowolony" – mówił sportowiec.  

Podobnie jak młociarz Wojciech Nowicki – zdobywca złotego medalu podczas igrzysk w Tokio i oszczepniczka Maria Andrejczyk – srebrna medalistka, Rafał Czuper został doceniony przez Samorząd Województwa Podlaskiego także finansowo - otrzymał 35 tys. zł. Natomiast Marek Iwanicki – 15 tys. zł.

Sportowiec podkreślał, że pomoc samorządu ma dla niego ogromne znaczenie."Wsparcie, które dostałem w tym roku od pana marszałka, było największe w czasie mojej sportowej kariery. To mocno pomaga, jeśli chodzi o przygotowywanie się do zawodów, ponieważ nie muszę zajmować głowy finansami. Mam nadzieję, że będzie ono trwało cały czas" – powiedział.

Rafał Czuper należy także do powołanej przez marszałka Artura Kosickiego grupy najlepszych podlaskich sportowców Team Podlaskie. Jako swego rodzaju ambasadorowie Podlaskiego mogą liczyć na szczególne wsparcie samorządu województwa. "Team Podlaskie stało się dużą i głośną sprawą w całej Polsce, bo wielu zawodników z innych rejonów Polski gratulowało nam tego, że jesteśmy w tym gronie. Każdy wypowiada się o tym pozytywnie. To świetna inicjatywa, której nie ma w żadnym innym województwie" – podkreślał Rafał Czuper.

Jak mówił trener Marek Iwanicki, przed jego podopiecznym już za tydzień Mistrzostwa Polski, następnie odpoczynek. Z końcem roku tenisista rozpoczyna przygotowania do sezonu, który będzie kwalifikacją do mistrzostw świata na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

źródło: Wrota Podlasia

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe