W Suwałkach odbędą się 57. Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka

  • 08.09.2021, 13:59 (aktualizacja 08.09.2021, 14:05)
W Suwałkach odbędą się 57. Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka
57. Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka odbędą się już w najbliższy weekend (10-12 września) w Suwałkach

W tym prestiżowym wydarzeniu weźmie udział wielu wybitnych polskich sportowców i olimpijczyków – uczestnicy olimpijskich finałów, zdobywcy medali oraz najlepsi sportowcy świata w swoich dyscyplinach i konkurencjach. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia przekazali podczas konferencji praoswej: Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk oraz Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR w Suwałkach."Organizacja tego wydarzenia jest też okazją do przekazania wartości olimpijskich, w szczególności najmłodszym uczestnikom uroczystości. To także okazja by spotkać znanych sportowców" – mówił Rynkowski.

Inauguracja 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka została zaplanowana w piątek, 10 września. Dokładnie o godz. 10:00 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie zaproszeni goście i uczestnicy wezmą udział w ceremoniale odsłonięcia tablic w Alei Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu. Ponadto program wydarzenia obejmuje między innymi finał konkursu Wiedzy Olimpijskiej, spotkania młodzieży z olimpijczykami, promocję książki Mirosława Wlekłego pt. „Górski. Wygramy My albo Oni” w Suwalskim Ośrodka Kultury oraz konferencję naukową pt. „Sport polski na wschodnich obszarach Rzeczypospolitej”.
Oficjalna, zgodna z ceremoniałem olimpijskim Inauguracja Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka odbędzie się w sobotę, 11 września na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś o godz. 10:00. Inauguracji towarzyszyć będzie Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Nadziei Olimpijskich, Krajowy Turniej Badmintona Juniorów i Młodzików oraz Finał Wojewódzki Lig Amatorskich w piłce siatkowej. Uczestnicy wydarzenia będą mieć również okazję zapoznać się z wystawą fotograficzną pt. „Podlascy Olimpijczycy w Tokio” oraz z kolekcją ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pt. „Olimpizm na pocztówkach”. Wernisaż zdjęć odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena.
W niedzielę, trzeciego dnia uroczystości o godzinie 9:00 rozpocznie się turniej badmintona Nadziei Olimpijskich, a wraz z nim Otwarte Mistrzostwa Suwałk Masters +35. Natomiast w WOSiR Szlement zostanie zorganizowany Międzynarodowy Puchar Podlasia w Biegach na Nartorolkach. Obchody 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka zwieńczy konkurs kulinarny „Sąsiedzi przy stole” w Parku Konstytucji 3-ego Maja.

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe