16-latek zakopał zwłoki synka. Prokuratura postawiła mu zarzuty

  • 29.04.2019, 16:08
16-latek zakopał zwłoki synka. Prokuratura postawiła mu zarzuty
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach postawiła 16-latkowi z Suwałk, który współżył z 14-latką zarzut znieważenia zwłok swojego nowo narodzonego dziecka. Po tym jak 14-latka urodziła dziecko, 16-letni ojciec miał je zakopać blisko domu.

Prokuratura postawiła 16-latkowi zarzut znieważenia zwłok oraz obcowania cielesnego z nieletnią poniżej 15-go roku życia. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach postanowił umieścić nastolatka w Schronisku dla Nieletnich na okres 3 m-cy. Z-ca Prokuratora Rejonowego w Suwałkach Krystyna Szóstka informuje, że 16-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

Policja znalazła zwłoki dziecka w czwartek w ubiegłym tygodniu. 14-latka urodziła go w poniedziałek. Potem dziewczyna z bólem brzucha trafiła do suwalskiego szpitala. Lekarze ustalili, że 14-latka była w ciąży, urodziła dziecko i poinformowali o tym policję.

Policjanci znaleźli zwłoki dziecka na niezamieszkałej posesji, obok miejsca zamieszkania 14-latki. Prokuratura podejrzewa, że noworodka zakopał 16-letni ojciec. O ciąży dziewczyny nikt nie wiedział, także wychowująca ją babcia. Młodociani z pewnością chcieli ukryć ten fakt. Wierzyli, że nikt się o tym nie dowie.

Prokuratura już ustaliła, że dziecko urodziło się żywe, ale na razie nie wiadomo co się wydarzyło później, czy zostało zakopane martwe czy zostało zakopane żywe.

Jacek Buraczewski

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Abc
Abc 29.04.2019, 22:33
Zwyrodnialce
Angello
Angello 29.04.2019, 18:03
Tacy młodzi.a juz na starcie życie sobie marnują...brak mi słow,szkoda mi dziecka,mogli oddac w szpitalu ;( poszło by do kochającej rodziny
Eh.ja sama cudzego bym nie skrzywdziła a co dopiero swoje.jak tak mozna

Pozostałe