Papierosowa kontrabanda w skrytkach samochodów

  • 03.09.2021, 11:49
 Papierosowa kontrabanda w skrytkach samochodów
Paczki nielegalnych papierosów z białoruską akcyzą ukryte były m.in. w silnikach, układach dolotowych, podłogach i nadkolach aut - funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach znaleźli kontrabandę w dziesięciu samochodach. Łącznie zabezpieczono 1750 paczek papierosów.

Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy to ponad 26 tys. zł; dziesięciu przemytników zostało ukaranych mandatami w łącznej kwocie ponad 48 tys. zł - poinformował w piątek oficer prasowy podlaskiej KAS Maciej Czarnecki.

Funkcjonariusze KAS poddali dziesięć samochodów (na białoruskich numerach rejestracyjnych) wjeżdżających do Polski szczegółowej kontroli na granicy. "Z analiz mundurowych wynikało, że ich kierowcy mogą próbować przemycać do naszego kraju papierosy. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się, we wszystkich wytypowanych samochodach była kontrabanda" - dodał Czarnecki.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 48 tys. zł. Dodatkowo wobec dwóch z nich komendant placówki Straży Granicznej w Bobrownikach na wniosek funkcjonariuszy KAS wydał decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium RP na czas: odpowiednio 1 roku i 2 lat.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe