Suwałki: rozpoczął się rok szkolny w szkołach publicznych i prywatnych (zdjęcia)

  • 01.09.2021, 19:42 (aktualizacja 01.09.2021, 19:49)
Suwałki: rozpoczął się rok szkolny w szkołach publicznych i prywatnych…
Prezydent Miasta Czesław Renkiewicz uczestniczył w Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2021/2022, którą w tym roku organizował Zespół Szkół nr 2 im. Gen. Z. Podhorskiego. Po południu w prywatnej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej także świętowano początek roku.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej jest spadkobierczynią Gimnazjum, które mieściło się w tym samym budynku przy ul. Kościuszko 47B. W tym roku do szkoły zawitały pierwszaki. Dotychczas naukę odbywały klasy IV-VIII. Uczniowie klasy pierwszej oraz nowi uczniowie innych roczników uroczyście otrzymały od dyrektor Jadwigi Orłowskiej legitymacje szkolne.

Z kolei w Zespole Szkół nr 2, na miejskiej inauguracji prezydent Suwałk wspomniał, iż stoimy u progu tego nowego roku szkolnego z nadziejami, celami, ale i obawami. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami w murach szkoły. Należy zrobić wszystko, aby było bezpiecznie, przestrzegać zasad i procedur określających warunki sanitarne. Wystosował gorący apel o szczepienia, abyśmy dbali o swoje zdrowie i zdrowie bliskich, bo tylko to sprawi, ze ten rok szkolny przejdzie bez zakłóceń.

Prezydent Renkiewicz uczestniczył również w inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Była to szczególna okazja, gdyż od tego roku uruchomiono „Program CYBER_MIL z klasą”, czyli innowację w zakresie edukacji i niezwykłe wyróżnienie dla szkoły i docenienie jej osiągnięć. Uczniowie będą uczestniczyć w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Przedmioty kierunkowe prowadzić będą pracownicy naukowi i wykładowcy Politechniki Białostockiej. W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, uczniowie realizować będą ciekawe przedmioty jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe