16 ton nielegalnego tytoniu na granicy z Litwą

  • 01.09.2021, 09:05 (aktualizacja 01.09.2021, 09:07)
16 ton nielegalnego tytoniu na granicy z Litwą
Transport 16 ton nielegalnego tytoniu używanego w fajkach wodnych zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej KAS przy granicy z Litwą w Budzisku. Straty Skarbu Państwa na podatkach, gdyby towar trafił na rynek, służby celno-skarbowe szacują na blisko 18 mln zł.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi, w ciężarówce miał być transport z Litwy do Polski ładunku aromatów spożywczych. "Podczas rewizji poprzedzonej prześwietleniem urządzeniem rtg okazało się, że w naczepie tira znajduje się ładunek 16 ton tytoniu do palenia w fajkach wodnych (tzw. sziszach)" - poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W ciężarówce, której kierowcą był 34-letni Białorusin, funkcjonariusze znaleźli łącznie 16 tys. jednokilogramowych słoików z tzw. mokrym tytoniem, w kilkudziesięciu wariantach zapachowych. "Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby blisko 18 mln zł" - dodał Czarnecki.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Funkcjonariusze KAS ustalają, skąd pochodził zatrzymany tytoń do fajek wodnych i kto miał być jego odbiorcą. Za nielegalny przywóz do Polski takiej ilości tytoniu grozi do 10 lat więzienia.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe