Suwałki: specjalistyczny radiowóz trafił do policyjnej komendy (zdjęcia)

  • 25.08.2021, 11:23 (aktualizacja 25.08.2021, 11:28)
Suwałki: specjalistyczny radiowóz trafił do policyjnej komendy (zdjęcia)
Na suwalskich ulicach pojawił się kolejny nowy, oznakowany radiowóz. Nowoczesny Volkswagen Crafter wykorzystywany będzie w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego. Pojazd został wyposażony w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych.

Do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach trafił nowy radiowóz z pełnym wyposażeniem w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych. Nowy radiowóz to tak zwany pojazd APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. W przedziale biurowym znajdują się cztery siedziska, dwa stoliki na szynach przesuwnych, na których umiejscowione są dwa laptopy oraz urządzenie wielofunkcyjne. Policjanci mają tam do dyspozycji szafy na dokumentację, profesjonalny aparat fotograficzny. Przedział trzeci magazynowy, w którym znajdują się stojaki oraz uchwyty pozwalające na bezpieczne przewożenie urządzeń specjalistycznych. Pojazd został wyposażony w nowoczesne systemy ostrzegawcze, między innymi tablicę LED pozwalająca na wyświetlanie uczestnikom ruchu drogowego komunikatów ostrzegawczych, jak również informacyjnych w postaci znaków drogowych oraz napisów w kilku językach. Dodatkowo, na wysuwanym maszcie zostały zamontowane reflektory, które pomogą doświetlić miejsca prowadzonych czynności w każdych warunkach atmosferycznych.

Modernizacja policyjnej floty poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe