Pościg policji za audi zakończony strzałami

  • 13.08.2021, 10:17
Pościg policji za audi zakończony strzałami
Augustowscy policjanci z drogówki po pościgu zatrzymali kierowcę audi. Mieszkaniec powiatu augustowskiego nie zatrzymał się do kontroli, po tym jak przekroczył prędkość. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając sądowy zakaz.

Augustowscy policjanci z drogówki, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w miejscowości Dalny Las w gminie Płaska. O godz. 10 zauważyli audi, którego kierowca przekroczył nieznacznie prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Mężczyzna po tym jak podszedł do niego policjant gwałtownie ruszył, odjeżdżając w kierunku miejscowości Serwy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg za uciekinierem. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po przejechaniu kilkuset metrów, kierowca skręcił w leśną drogę i kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie zbliżył się do pola kempingowego, na którym wypoczywało wiele osób. Bezpośrednio przed kempingiem uciekinier skręcił i jechał w kierunku obozu harcerskiego. Policjanci aby powstrzymać niebezpiecznego kierowcę, oddali strzały w opony pojazdu. Mężczyzna po przejechaniu jeszcze kilku metrów zatrzymał pojazd i po chwili był już w rękach mundurowych. Jak się okazało 20- letni mieszkaniec powiatu augustowskiego był trzeźwy, ale miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do listopada tego roku.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty, niestosowania się do sądowego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

źródło: Policja w Augustowie

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe