Do końca sierpnia działa kontenerowy punkt szczepień w Augustowie

  • 13.08.2021, 09:53
Do końca sierpnia działa kontenerowy punkt szczepień w Augustowie Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki
Do końca sierpnia będzie działał kontenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19 w Augustowie – poinformowano na konferencji prasowej. Władze miasta i województwa liczą, że będą z niego korzystać mieszkańcy i turyści.

Punkt będzie działał codziennie do 31 sierpnia. Każdy chętny może się zaszczepić w godz. 9.00-12.00 lub 16.00-19.00. Można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson lub dwudawkowe Pfizera lub Astry Zeneki. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powiedział, że akcja w Augustowie jest kolejną, którą Podlaski Urząd Wojewódzki prowadzi we współpracy z samorządowcami. Przypomniał, że wcześniej taki kontenerowy punkt działał m.in. w Kolnie i w Łomży.

Paszkowski podkreślił, że nadal jesteśmy w stanie epidemii i mimo że obecnie liczba zakażeń nie jest duża, to wzrasta i czeka nas tzw. czwarta fala. "W tej chwili szczepionka antycovidowa jest najbardziej realną ochroną przed zakażeniem, a jeśli nie przed zakażeniem, to przed ciężkim przechodzeniem koronawirusa" – mówił.

Paszkowski zwrócił też uwagę, że Podlaskie nie jest liderem w liczbie zaszczepionych mieszkańców, a plasuje się na dolnych miejscach w tabeli. Dlatego – jak mówił – potrzebne są kolejne akcje, w które włączają się różne środowiska, m.in. samorządy, organizacje społeczne jak OSP czy koła gospodyń wiejskich.

"Apelujemy o udział w akcji szczepiennej, o rozważnie takiej możliwości. Jest to najważniejsze zadanie i dla nas samorządowców, i naszych mieszkańców" – mówił starosta augustowski Jarosław Szlaszyński.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w woj. podlaskim w pełni zaszczepionych jest ponad 473 tys. osób. Region liczy ponad 1,17 mln mieszkańców.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe