Niedługo Suwalska Karta Mieszkańca elektroniczna

  • 30.07.2021, 14:00
Niedługo Suwalska Karta Mieszkańca elektroniczna
Prezydent Czesław Renkiewicz podpisał umowę z firmą Teroplan S.A. z Oświęcimia, która zajmie się stworzeniem sytemu informatycznego do obsługi Suwalskiej Karty Mieszkańca. Już w październiku system zniżek i preferencji dla mieszkańców Suwałk zmieni sposób działania.

Firma, która wygrała przetarg zajmie się:

  • stworzeniem oprogramowania Aplikacji SKM, która będzie dostępna za darmo w standardowych sklepach z aplikacjami na platformę Android i iOS,
  • wykonaniem strony internetowej umożliwiającej m.in. złożenie wniosków
  • o wydanie Suwalskiej Karty Mieszkańca przez Internet,
  • stworzeniem Aplikacji mobilnej do weryfikacji kart dla podmiotów partnerskich Programu SKM metodą zbliżeniową NFC na urządzeniach mobilnych lub zeskanowanego kodu kreskowego (lub QR) oraz  udostępnienie strony internetowej lub przygotowanie aplikacji komputerowej pozwalającej na weryfikację kart za pomocą czytnika NFC podłączonego do komputera lub czytnika kodów kreskowych.

Firma dostarczy również niezbędny sprzęt informatyczny do obsługi całego systemu oraz 20 tys. sztuk kart NFC.

"Całość pochłonie 263 349,15 zł i zostanie wykonana w terminie 80 dni od podpisania umowy. A to oznacza, że już w połowie października rozpoczniemy przejście z kart dotychczasowych na karty elektroniczne" – informuje Renkiewicz. "Wielu z mieszkańców Suwałk spyta pewnie co w związku z tym, że ich karty akurat teraz ważność. Zadbaliśmy o to by nie komplikować Państwu tej sytuacji. Dlatego też na mój wniosek Rada Miejska w Suwałkach w czerwcu br. podjęła uchwałę, dzięki której Suwalskie Karty Mieszkańca nie tracą ważności" – dodał prezydent Suwałk.

Karty, których data ważności - określona na karcie - upływa w okresie między 1 lipca 2020 r., a 31 października 2020 r. tracą ważność dopiero z dniem 31 października 2021 roku.  Dodatkowo Suwalskie Karty Mieszkańca, których data ważności - określona na karcie -  upływa między 1 lipca 2021 r., a 31 października 2021 r. również tracą ważność dopiero z dniem 31 października 2021 r.
 Dzięki temu w październiku będzie można złożyć wnioski o wydanie nowych elektronicznych dokumentów, a Suwalskie Karty Mieszkańca ze wskazanymi powyżej datami ważności będą w dalszym ciągu akceptowane i uprawniające do ulg, zniżek i zwolnień.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe