Pół miliona dofinansowania dla Ślepska Malow Suwałki

  • 30.07.2021, 12:56
Pół miliona dofinansowania dla Ślepska Malow Suwałki
Ślepsk Malow Suwałki i Jagiellonia Białystok – otrzymały po 500 tys. zł na szkolenia i współzawodnictwo sportowe. Decyzję o przyznaniu wsparcia podjął zarząd województwa podlaskiego.

 "Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki to marki znane w całej Polsce. To nasze dwie najlepsze drużyny, które śmiało mogę nazwać wizytówkami regionu. Wspieranie ich to nasz obowiązek i jako Zarząd Województwa Podlaskiego robimy to z wielką satysfakcją" – zapewnia marszałek Artur Kosicki.

Zarząd Województwa Podlaskiego kładzie duży nacisk na pomoc drużynom, klubom i organizacjom sportowym z regionu. Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki to – w tym zestawieniu – prawdziwe diamenty lokalnego sportu. Od dwóch lat obie drużyny są regularnie wspierane przez obecny zarząd województwa. W 2020 r. przekazano im po 400 tys. zł. W kwietniu tego roku Ślepsk i Jagiellonia otrzymały symboliczne czeki na taką samą kwotę.

"Współpraca zarządu z obiema drużynami układa się wzorowo. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu zarówno Jagiellonia, jak i Ślepsk będą rozwijały się jeszcze prężniej" – dodał marszałek.

Ślepsk Malow Suwałki w poprzednim sezonie osiągnął swój najlepszy wynik w historii. Zawodnikom prowadzonym przez Andrzeja Kowala udało się awansować do fazy play-off. Ostatecznie zostali na 7. pozycji.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe